News
19, May 2022 08:41 PM
News
28, May 2022 06:05 PM
News
28, May 2022 06:01 PM

Sharex ile özel domainli ekran yakalama nasıl yapılır?

Sharex ile özel domainli ekran yakalama nasıl yapılır bu hakkında konuşacağız.

Gönderildi  272 Görüntülenme güncellenmiş 3 ay önce

Sharex ile özel domainli ekran yakalama nasıl yapılır?

Merhabalar, bügün sizlere https://xlorienull.life-is-pa.in/5wcLXEcOh gibi ekran yakalama bağlantısı için özel domain nasıl yapılır, sharex nedir, sxcu.net nedir ve sxcu.net'den free domain nasıl alınır, sxcu.net'den free domain ShareX nasıl bağlanılır diye sizi bügün bilgilendireceğim.

ShareX nedir?
ShareX, bilgisayar masaüstünüz, pencereler ya da belirli alanlara ait ekran görüntüsü almanızı sağlayan ücretsiz ve Türk yapımı bir programdır. ShareX ile elde ettiğiniz ekran görüntüleri üzerinde düzenlemeler de yapabilirsiniz.

ShareX ekran yakalama bağlantısı için özel domain nasıl alınır?
1) sxcu.net sitesine giriş yapın.
2) Yukarda sağ üstten "Tools" diye bir buton var. Butonun üzerine tıklayıp "Create a new subdomain" butonuna tıklayın.
3) Açılan sekme'de Subdomain kısmına istediğiniz her hangi bir şeyi yazabilirsiniz ve onun tam sağında domain seçenekleri var. Oradan istediğiniz domaini seçtikten sonra "I'm not a robot" doğrulamasını yapıp, submit butonuna tıklayın.
4) Submit tıkladıktan sonra alttan indirmek için butonlar geliyor ve "Download Custom Uploader" butonuna tıklayın. Tıkladıkdan sonra bir kod dosyası indirilecek.
5) Kodu masa üstüne getirip kod dosyasını açın. Açtıktan sonra bir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü tıklayıp açınca otomatik domaini bağlıyor.
6) Test etmek istiyorsanız, klavye'de aynanda ctrl + PrtSc SysRq düğmelerine basın ve maus ile basılı tutup belirli alan seçin. Seçtikten sonra maustan elinizi çekin, zaten otomatik ekran görüntüsünü aliyor.

Ek bilgi: sxcu.net nedir?
sxcu.net, ShareX ve benzeri ekran yakalama platformları için ücretsiz bir anonim bulut tabanlı dosya yükleyici ve bağlantı kısaltıcı hizmetidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli özel domainler vardır.


Tepkiniz?

0
Komik
1
Muhteşem
0
Normal
0
Havalı
0
Eğlenceli
0
Kötü
0
Berbat
0
Şaşırtıcı
0
Saçma
0 Yorumlar